Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wybrać zakładkę do książki?

2023-09-18
Jak wybrać zakładkę do książki?

Urządzenie salonu w stylu rustykalnym to znakomita odpowiedź na zmieniające się trendy. Dla wielu osób nie ma nic lepszego niż powrót do korzeni, do natury i prostoty, który pozwala nieco odetchnąć i zatrzymać się we własnym domowym zaciszu. Rustykalność, z jej głębokimi korzeniami w wiejskim krajobrazie i tradycji, wnosi do wnętrza domu ciepło, spokój i jedyną w swoim rodzaju elegancję. Jak urządzić salon w stylu rustykalnym, aby już przy pierwszym wrażeniu był on znakiem dobrego smaku gospodarzy? Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić i co należy wziąć pod uwagę.

Jak urządzić pokój w stylu rustykalnym - charakterystyka stylu

Rustykalny styl wystroju wnętrz to estetyka czerpiąca z wiejskiego krajobrazu, tradycji i naturalnych materiałów. W tym stylu królują elementy o dość surowym charakterze, takie jak nieobrobione drewno, kamień, a także tekstylia o grubych fakturach, jak len czy wełna. Styl rustykalny stawia przede wszystkim na autentyczność i nieśmiertelną klasykę, która jest znakiem niegasnącej popularności prostoty. W rustykalnym wnętrzu można spodziewać się obecności mebli o surowym wyglądzie oraz różnorodnych dodatków nawiązujących do natury — na ścianach i szafkach często obecne są wyroby ceramiczne lub inne drewniane detale.

Paleta kolorystyczna oscyluje wokół ciepłych i ziarnistych tonów, z dominacją beżu, brązów i zieleni. Co ważne, rustykalność nie wyklucza nowoczesności. W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się łączenie rustykalnych elementów z nowoczesnymi, co daje efekt zarówno zgodny z duchem czasu, jak i w dużej mierze nawiązujący do doskonale znanej tradycji. Wszystko to sprawia, że wnętrza w stylu rustykalnym dla wielu osób stają się idealnym kompromisem, w który warto zainwestować i zainteresować się nim bliżej.

Jak urządzić salon w stylu rustykalnym - moc drewnianych dodatków

Oprócz nieco starodawnych mebli trzeba wziąć również pod uwagę to, jaki efekt nadają drewniane dodatki. Drewno nierozerwalnie związane jest ze stylem rustykalnym - to w pełni naturalny materiał, który w każdych warunkach zachowuje swoje surowe piękno. Zastanawiając się, jak urządzić pokój w stylu rustykalnym warto rozważyć zakup lampek drewnianych. Drewniane lampy doskonale wpisują się w stylistykę rustykalnego pokoju, tworząc spójny i harmonijny obraz wnętrza. Naturalna faktura i barwa drewna podkreślają autentyczność i niepowtarzalność aranżacji.

Drewniane lampy mogą też służyć jako wyjątkowy akcent, który łączy tradycję z nowoczesnością — szczególnie biorąc pod uwagę różnorodność kształtów w lampach dostępnych w naszej ofercie. Są one nie tylko funkcjonalnym elementem oświetleniowym, ale również znakomitym uzupełnieniem dla innych drewnianych detali, jak stoły czy regały. Ich obecność w rustykalnie urządzonym pokoju jest więc nie tylko estetycznym, ale także nastrojowym atutem, który przyczynia się do stworzenia przyjemnej, relaksującej atmosfery.

Jak udekorować stół w stylu rustykalnym?

Przyjmując gości, można elementy rustykalne umieścić również na stole. Wśród zastawy dobrze jest uwzględnić specjalne słomki bambusowe, które są w pełni ekologiczne, jednocześnie pozostając świetnym elementem dekoracyjnym. Bambusowy kolor i faktura idealnie współgrają z innymi elementami rustykalnymi, takimi jak drewniane naczynia czy lniane obrusy. Wykorzystanie słomek bambusowych na tak udekorowanym stole jest więc spójne z ogólną estetyką i ideą tego stylu, dodając mu nie tylko wyrazistości, ale i ekologicznego wymiaru.

pixel