Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nasza filozofia – Ekorewolucję czas zacząć!

Nasza filozofia – Eko-rewolucję czas zacząć!  

Na naszych oczach  kończy się era przemysłowa i zaczyna nowa – era EKO. Nie mamy wyboru albo ograniczymy produkcję tworzyw sztucznych i CO2 albo wyginiemy!

Marka TimeForWood stara się odpowiadać na najnowsze, nasilające się trendy związane z walką z globalnym ociepleniem i zaśmiecaniem naszej planety. W Polsce dopiero niedawno ten problem został tak naprawdę zauważony i z siłą huraganu przebił się do świadomości społecznej. Coraz więcej Polaków przechodzi na wegetarianizm, interesuje się swoim śladem węglowym i chce go zmniejszyć, małymi kroczkami wdraża ekozmiany w swoim życiu.   Marka TimeForWood dokłada swoja małą cegiełkę do tak przecież koniecznej Eko-rewolucji, jednocześnie zapewniając kreatywnym, otwartym ludziom przyjazne środowisku, oryginalne, hipsterskie przedmioty codziennego użytku.  

Jeśli mieszkając w blokowisku dużego miasta nadal uważasz, że skażenie plastikiem jakichś odległych oceanów cię nie dotyczy, musisz wiedzieć, że mniejsze i większe części plastiku, w tym mikroplastik, znaleziono u wielu gatunków zwierząt morskich, które ostatecznie lądują na twoim talerzu!  

Unia Europejska doskonale zdaje sobie sprawę z wagi problemu i już w marcu 2019r. uchwaliła dyrektywę zakazująca od 2021 roku sprzedaży najpopularniejszych plastikowych produktów (dyrektywa 2018/0172 COD). Ty możesz zacząć ograniczać konsumpcję plastiku już dziś!    

Elitarność drewnianych produktów  

Nieliczni inni producenci drewnianych przedmiotów pojawiający się na naszym rynku grają na elitarność swoich produktów osiągając ogromne zyski z każdej sprzedanej sztuki. Ale to co przyjazne naturze nie powinno być elitarne, tylko dostępne dla wszystkich. Tylko w ten sposób Eko-rewolucja ma szansę uratować naszą planetę. Drewno 3 razy droższe od plastiku, nie zastąpi go, tym bardziej że wysokie ceny drewnianych przedmiotów są niczym nie uzasadnione. Dlatego marka TimeForWood oferuje drewniane produkty w przystępnych dla każdej kieszeni cenach, jednocześnie przy zachowaniu wysokiej jakości naszych wyrobów.     

Gospodarka leśna

Możesz sobie pomyśleć: jak to, wycinając lasy przyczyniam się do ochrony środowiska? Ale to co początkowo brzmi paradoksalnie, jest niezaprzeczalnym faktem. Wynika to z tego, iż większość europejskich lasów jest zarządzana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, tzn. że sadzi się przynajmniej tyle samo drzew, ile się wycina. A przy rosnącym popycie na drewno odpowiednio dopasowuje się podaż: w chwili obecnej roczny przyrost lasów europejskich wynosi około 510 hektarów.

Jeśli jeszcze się wahasz, pamiętaj, że drewno ma długą przeszłość, ale i świetlaną przyszłość!    

 

Jeśli leży Ci na sercu los naszej planety i chcesz ograniczać konsumpcję tworzyw sztucznych, Time for Wood!

Jeśli jesteś kreatywny i nie lubisz podążać utartymi ścieżkami, Time for Wood!

Jeśli lubisz mieć własny, oryginalny styl, chcesz wyznaczać trendy swoim znajomym, Time for Wood!  

pixel